Wyjazd za granicę samochodem – czy powinniśmy kupić assistance?

Masz w planach zagraniczny wyjazd? Myślisz o podróży swoim samochodem, lecz nie wiesz, czy powinieneś sięgnąć też po assistance? W takim razie nasz tekst jest dla Ciebie, ponieważ dostarczy Ci wielu przydatnych informacji! Koniecznie zapoznaj się z jego treścią!

Czym jest assistance?

Można śmiało stwierdzić, że mamy do czynienia z rozwiązaniem, które zostało wprowadzone po to, by chronić kierowców w czasie różnych zdarzeń na drogach. Wiadomo, że wyjeżdżając w podróż, nie myślimy o kolizjach, usterkach, czy wypadkach, lecz czasami chwila nieuwagi kończy się unieruchomieniem pojazdu oraz wieloma innymi problemami. 

Niestety uporanie się ze skutkami awarii, czy kolizji bywa nie tylko czasochłonne, ale również kosztowne, zwłaszcza jeśli nie sięgniemy pod odpowiednie zabezpieczenie w postaci ubezpieczenia. 

W przypadku samochodowych wycieczek nieocenione okazuje się assistance w podróży, czyli ubezpieczenie, które chroni nas właśnie przed wszelkimi nieprzewidzianymi sytuacjami na drodze. Nie ma w tym przypadku znaczenia, czy konieczne będzie usuwanie napraw na drodze, holowanie pojazdu, czy transport medyczny, bo zawsze będziemy mieli zapewnione fachowe wsparcie. 

Podróż samochodowa za granicę – kupić assistance, czy nie?

Niektórzy mogą uznać, że nie ma sensu stawiać na tego typu polisy, ponieważ wykupienie assistance będzie wiązać się z dodatkowymi kosztami, a ich zwykle nie chce nam się ponosić.  Jednak musimy liczyć się z tym, że usuwanie wszelkiego typu usterek za granicą może wiązać się z bardzo wysokimi opłatami, a co dopiero, gdy będziemy musieli holować swój samochód do Polski. 

Jeśli nie będziemy dysponować stosowanym ubezpieczeniem, to oczywiście wszystkie koszty spadną na nas, więc lepiej dobrze się zastanowić, co nam wyjdzie na korzyść. Posiadanie assistance zapewnia nam spokojną podróż, a koszty wykupienia polisy wcale nie muszą być wygórowane i żeby się o tym przekonać, wystarczy postawić na ofertę najlepszej ubezpieczalni.