Transport kontenerów

Rosnące oczekiwania Klientów co do szybkości i bezpieczeństwa realizowanych usług transportowych skłaniają do korzystania z intermodalnych jednostek ładunkowych.

Przykładem takiej jednostki jest kontener, który może być przemieszczany zarówno transportem drogowym, morskim, śródlądowym, kolejowym, jak i lotniczym. Wykorzystanie kontenera w całym cyklu transportowym to nie tylko oszczędność czasu, ale również poprawa bezpieczeństwa naszego towaru poprzez całkowite pominięcie procesu przeładunku.

Transport kontenerów – co i jak?

Kontener to jedna z tych jednostek ładunkowych, która poprzez sformalizowane wymiary i sposób budowy może być przemieszczana każdą gałęzią transportu na całym świecie. W ostatnich latach infrastruktura w Polsce rozbudowała się na tyle, że bez problemów możemy obsługiwać nawet najbardziej złożony i skomplikowany transport kontenerów. Poznań jest absolutnym liderem, jeśli chodzi o możliwości obsługi tej szczególnej jednostki ładunkowej, zwłaszcza w transporcie drogowym.

Głównymi zaletami transportu kontenerów jest ich duża ładowność, ochrona przed warunkami pogodowymi, a także swoboda w wyborze gałęzi transportu. Dodatkowo za ich pomocą możemy przemieszczać zarówno drobnicę, jak i ładunki wielkogabarytowe, a fakt, że na rynku dostępne są kontenery chłodnicze, izotermiczne, ogrzewane, termiczne i wentylowane sprawia, że mamy bardzo dużą dowolność jeśli chodzi o rodzaj przewożonego ładunku. Transportem kontenerów zajmujemy się od wielu lat, dlatego do realizowanych zadań podchodzimy jak profesjonaliści.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *