Kiedy wymienić klocki hamulcowe?

Właściwie funkcjonujący układ hamulcowy to jeden z kluczowych czynników, które wpływają na bezpieczeństwo w trakcie podróży autem. Dlatego tak istotna jest dbałość właśnie o ten system i regularne kontrole są bardzo wskazane. Zresztą, samochód wielokrotnie daje sygnał, że dzieje się coś złego i w sytuacji, kiedy pojawiają się wibracje czy piski, koniecznie powinno się dokonać solidnego przeglądu i ewentualnej naprawy. Czasami wystarczy wymiana klocków hamulcowych, by móc cieszyć się bezpieczną jazdą. Na rynku znajduje się wiele tego typu produktów, między innymi polskiego pochodzenia, które cechują się wysoką jakością. W momencie, gdy grubość warstwy ciernej spada poniżej bezpiecznego poziomu albo kiedy na różnych klockach materiał jest zużyty w różnym stopniu, należy dokonać zakupu nowych elementów i wymiany.

Skąd wiedzieć, że to czas na wymianę?

 

 

Oczywiście nie każdy jest ekspertem i wie, w jaki sposób sprawdzić stan klocków. Nie każdy też ma czas lub jakościowy sprzęt, by móc zdjąć koło w celu określenia grubości tego niewielkiego elementu. W wielu modelach aut w momencie zużycia zaświeca się kontrolka, a nawet jeśli nie ma takiego systemu ostrzegawczego, to czasami słychać hałas, który powstaje przy ścieraniu się warstwy klocków oraz tarczy. To najwyższy czas, by odwiedzić mechanika i zamówić nowe części. Oczywiście sprawdzeni producenci klocków hamulcowych gwarantują odpowiednie certyfikaty i określoną żywotność tych elementów. Służą one zdecydowanie dłużej, niż tanie zamienniki. Nawet w sytuacji, kiedy kierowca pokonuje długie trasy przy wysokich prędkościach i często hamuje, jest to możliwe.

Dobry producent zapewni wysoką jakość

 

 

Znalezienie sprawdzonego dostawcy części samochodowych to bardzo ważna kwestia. Pozwala ona nie tylko w krótkim czasie zdobyć jakościowy artykuł, ale też gwarantuje wysoką wytrzymałość, długie korzystanie i bezpieczeństwo w trasie. Renomowani producenci klocków hamulcowych stosują nowoczesne technologie oraz wykorzystują odpowiednie surowce, które zapewniają odporność i doskonałą współpracę z innymi elementami. W trakcie procesu technologicznego dokonują wielu testów, czego efektem jest skuteczność hamowania i nie tylko. Wysokiej klasy klocki właściwie funkcjonują bowiem w różnej temperaturze, ograniczają potencjalne wibracje i działają cicho, co też ma znaczenie dla kierowcy i jego bezpieczeństwa. Dzieje się tak w odniesieniu do samochodów o różnej masie i rozwijających rozmaite prędkości.