Badania psychologiczne kierowców – kto musi je wykonać?

Czy badania kierowców są obowiązkowe?

Kto musi wykonać badania psychotechniczne? Badania kierowców muszą być wykonane przez osoby, które mają zajmować następujące stanowiska pracy – kierowca wózka jezdniowego podnośnikowego z napędem silnikowym, przedstawiciel handlowy, pracownik biurowy i kierowca samochodu dostawczego wykorzystujący samochód służbowy do 3,5 ton. Obowiązek badania kierowców ciąży także na kierowcy samochodu dostawczego bądź ciężarowego powyżej 3,5 ton.

Badania psychologiczne kierowców w zapisach prawnych

Nakaz oraz badania psychologiczne kierowców reguluje Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 8 lipca 2014 roku w sprawie badań psychologicznych osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami, kierowców oraz osób wykonujących pracę na stanowisku kierowcy. W najbliższym czasie nie jest planowana żadna zmiana dotycząca tychże przepisów.

Szczecin miastem specjalistów od badań dla kierowców

Stolica województwa zachodniopomorskiego posiada wielu wybitnych specjalistów, którzy zajmują się szczegółowymi badaniami kierowców. Szczecin jako jedno z nielicznych miast w Polsce praktycznie w każdej swojej dzielnicy administracyjnej posiada przynajmniej jednego takiego specjalistę. Zobacz więcej na http://badaniapsychologiczneszczecin.pl/badania-psychologiczne-kierowcow.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *